Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира отлично новата година. Воденият от Атанас Петров

...

ВК Нефтохимик надигра Раковски в отложен мач

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) стартира чудесно новата година. Воденият от Атанас Петров отбор надигра като хазаин Раковски-1964 (Севлиево) с 3:0 (25:23, 25:13, 25:16) в отсрочен мач от втори кръг, изигран в зала " Младост " в морския град.

Така българският отличник загря за шампионата за Купата, който следва през идващия уикенд - 19-21 януари, в зала " Левски София ". В четвъртфинална среща Нефтохимик среща ЦСКА.

Бургазлии са четвърти в таблицата с 22 точки (7 победи, 4 загуби), севлиевци са на последната 12-а позиция (1 победа, 10 загуби).

Най-резултатен бе Иван Раич с 15 точки (2 аса, 2 блокади), 11 точки записа Розалин Пенчев (1 блокада). 10 точки добави Красимир Георгиев (5 блокади). За противника Боян Христов завърши с 14 точки (1 блокада), 12 точки осъществя Калоян Вълчинов (3 аса, 2 блокади).
Източник: lupa.bg